GIMNAZJUM IM. JANUSZA KORCZAKA W BOLEŚCICACH


Witamy na naszej oficjalnej stronie
    Gimnazjum im. Janusza Korczaka w Boleścicach
    Boleścice 76
    28 - 340 Sędziszów
    tel. ( 0 - 41 ) 38 11 957
   gimbolescice1@poczta.onet.pl

   
 
   
   
 

   

    rok szkolny 2011/12

Egzamin gimnazjalny 2012

Niewątpliwie naszym największym sukcesem w tym roku jest wysoki wynik egzaminu gimnazjalnego. Nasza szkoła znalazła się na II miejscu w powiecie, a na 17 w województwie. Biorąc pod uwagę fakt, że pierwsze miejsca "zajęte" były przez prestiżow prywatne gimnazjaz województwa, nasze 17 miejsce to ogromny sukces.

Mamy nadzieję, że uczniowie obecnych klas II nie obniżą lotów.

Konkurs na stroik wielkanocny

Jak co roku uczniowie naszej szkoły otrzymali wyróżnienia: Roksana Konieczna i Magda Mazur.

Powiatowy Konkurs Literacki " Trud i siła współczesnej rodziny"

Magda Mazur, uczennica klasy I - to świetnie zapowiadająca się młoda literatka. W konkursie organizowanym prez Powiatowy Inspektorat Sanitarny otrzymała wyróżnienie. A to dopiero I klasa. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Konkurs Wiedzy Pożarniczej

Drużyna naszej szkoły zajęła I miejsce. Z takimi znawcami żadne zagrożenie pożarowe nie jest nam straszne.

Ogólnopolski Konkurs Ekologiczny

Martyna Cieślik, przygotowująca się pod okiem pani J. Biskup, zajęła III miejsce w powiatowych eliminacjach i następnie została finalistką Ogólnopolskiego Konkursu Ekologicznego i otrzymała w nagrodę tablet. Z pewnością przyda jej się w dalszej edukacji. Szkoda, że Martyna kończy juz naszą szkołę :-)

Wojewódzki Konkurs Poezji Ks. Jana Twardowskiego

Marta Dobosz z klasy I - nasza szkolna recytatorka - zdobyła wyróżnienie na etapie wojewódzkim tego konkursu. Konkurs poprzedziły warsztaty, na których uczestnicy eliminacji wojewódzkich mogli doskonalić swoje umiejętności. Gratulujemy Marcie i liczmy na dalsze sukcesy.

Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Januszu Korczaku - 

W kieleckim Gimnazjum Korczakowskim Marta Dobosz, uczennica klasy I, przygotowana przez panią B. Kurkowską i J. Seredykę notrzymała wyróżnienie.

Wojewódzki Konkurs Plastyczny "Kiedy śmieje sę dziecko, śmieje sie cały świat" - 

Patrycja Szymela z klasy III otrzymała wyróżnienie, co jest dużym sukcesem zważywszy na fakt, że na konkurs napłynęło ponad 400 prac! 

2011 - Konkurs na stroik bożonarodzeniowy

Aż trzy stroiki wykonane przez naszych uczniów znalazły się wśród wyróżnionych w Gminnym Konkursie na stroik bożonarodzeniowy. Autorami  srtoików są: Roksana Konieczna z klasy I,  Agnieszka Baran z klasy I oraz Ania Seredyka z klasy IIa.
Gratulujemy!

grudzień 2011 - Gminny Konkurs Ortograficzny

W tym roku, podobnie jak i w poprzednim nasi uczniowie zajęli czołowe miejsca w Gminny Konkursie Ortograficznym. Ania Seredyka z klasy II zajęła pierwsze miejsce, Martyna Cieślik z klasy III - drugie. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

grudzień 2011 - Konkurs Geograficzny

Michał Wasik dostał się do drugiego etapu  Konkursu Geograficznego. Pracując pod czujnym okiem pani Marzeny Musiał uzyskał 82% możliwych do uzyskania punktów. Gratulujemy !

rok szkolny 2010/11

2011 - Wojewódzki Przegląd Małych Form Teatralnych

Po zajęciu pierwszego miejsca w powiecie nasz zespół teatralny wystąpił ze swoją sztuką na przeglądzie w Teatrze "Kubuś". Wyróżnienie wśród uzdolnionych artystów to nie lada osiągnięcie. Sztukę "Za zamknietymi drzwiami mogliśmy oglądać także w szkole. Naprawdę zasługuje na wyróżnienie! Scenariusz opracowały i przygotowały uczniów panie Beata Kurkowska i Jolanta Stradomska.

2011 - Gminny Turniej Tenisa Stołowego

Wytrwałe treningi doprowadziły naszych uczniów Dawida Bukowskiego, Łukasza Barczyńskiego 
i uczennice Annę Musiał i Martynę Cieślik na sam szczyt. Martyna i Dawid zajęli pierwsze miejsca, a Łukasz drugie. Gratulujemy także pani  Beacie Ogórek, która pracowała z naszymi mistrzami.

2011 - Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

Co roku bierzemy udział w tym konkusie i z roku na rok jesteśmy coraz lepsi.  
Nasza drużyna w składzie Damian Dobosz, Michał Seredyka i Kamil Brożek zajęli IV miejsce w powiecie. Przygotowywali się pod czujnym okiem pani Beaty Kurkowskiej.

2011 - Konkurs literacki
"O zielone pióro Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego"

Ania Musiał i Piotr Tarach zostali wyróżnieni w wojewódzkim konkursie literackim. Wiersze wyróżnionych uczniów znajdą się w wydawanym co rok tomiku poezji. Gratulujemy młodym poetom.

2011 - Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek

Nasze uczennice Ania Musiał i Paulina Molęda zajęły pierwsze miejsce w Gminnym Konkursie Kolęd i Pastorałek. Dziewczęta po kierunkiem pani Jolanty Stradomskiej zaśpiewały "Przekażcie sobie znak pokoju", czym pokonały znakomitych konkurentów.

2010 - Konkurs na stroik bożonarodzeniowy 

Stroik Ani Musiał z klasy IIIa został wyróżniony w Gminnym Konkursie na stroik bożonarodzeniowy. Dodamy, że Ania uzdolniona jest również muzycznie i występuje w różnych konkursach wokalnych. Życzmy Ani jak najwięcej sukcesów!

2010 - Gminny Konkurs Ortograficzny

Kamil Walerski z klasy IIIb reprezentował naszą szkołę na Gminnym Konkursie Ortograficznym. Kamil zajął II miejsce. Gratulujemy.

Tesco dla szkół

W konkursie tesco dla szkół działania naszego gimnazjum zostały ocenione najlepiej na poziomie szkól gimnazjalnych w województwie:

zobacz więcej

Gimnazjalisto! Wybierz zdrowe życie bez nałogów.

W tym konkrsie jesteśmy już wetreanami: tegoroczna edycja zakoczyła się dla nas II miescem w powiecie i wyróżnieniem w województwie. gratulujemy Oldze Gładkiej, uczennicy klasy IIIa, która była autorką pracy.

Egzamin gimnazjalny

Nasza uczennica, Jolanta Pierzchała osiągnęła bardzo wysoki wynik
na egzaminie gimnazjalnym: 95 punktów!!

"5 lat Polski w Unii Europejskiej - jak zmienia się mój region"
- wojewódzki sukces naszych gimnazjalistów.

 

            Już po raz drugi ponad 200 gimnazjalistów wraz z opiekunami zebrało się na obradującym z okazji 5 rocznicy wejścia Polski do Unii Europejskiej Sejmiku Młodzieżowym Woj. Świętokrzyskiego. Posiedzenie młodzieżowego sejmiku rozpoczęło się od odśpiewania hymnów Polski i Unii Europejskiej. 

Gospodarzami spotkania byli przewodniczący sejmiku Tadeusz Kowalczyk oraz marszałek województwa Adam Jarubas. W trakcie obrad ogłoszono również wyniki konkursu :

"5 lat Polski w Unii Europejskiej - jak zmienia się mój region"

Był on  rozgrywany w czterech kategoriach:  esej, praca plastyczna, fotoreportaż i prezentacja multimedialna. 

            I to właśnie w tej, czwartej kategorii nasi uczniowie zajęli drugie miejsce (na kilkadziesiąt nadesłanych prac), przynosząc chlubę naszemu gimnazjum. Serdecznie gratulujemy!!!