GIMNAZJUM IM. JANUSZA KORCZAKA W BOLEŚCICACH


Witamy na naszej oficjalnej stronie
    Gimnazjum im. Janusza Korczaka w Boleścicach
    Boleścice 76
    28 - 340 Sędziszów
    tel. ( 0 - 41 ) 38 11 957
   gimbolescice1@poczta.onet.pl

   
 
   
   
 

   

    
Szkolny Ośrodek Kariery
Prowadząca: pani Beata Kurkowska

W naszaj szkole  działa Szkolny Ośrodek Kariery, który ma za zadanie pomóc młodzieży w planowaniu swojej przyszłości zgodnie ze swoimi predyspozycjami, zainteresowaniami i umiejętnościami. Ośrodek posiada bogatą ofertę czasopism, książek, informatorów, kaset video oraz specjalistycznych programów komputerowych.

Pieniądze w kwocie 12.000 zł udało się pozyskać z programu aktywizacji zawodowej ”Pierwsza Praca” organizowanego przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej. Nasz projekt  okazał się najlepszy w województwie, dlatego udało się pozyskać tak dużą kwotę. Pieniądze na działalność doradcy zawodowego przekazały władze gminne. 
Szkolny Ośrodek Kariery  ma za zadanie pomagać młodym ludziom w przygotowaniu do przyszłego konkurowania na rynku pracy. Poprzez gry zabawy, testy oraz różnego rodzaju zajęcia uczniowie  dowiadują  się o swoich predyspozycjach i umiejętnościach, które pozwolą im wybrać odpowiedni rodzaj szkoły i wskażą kierunki, które zapewnią im większą szansę na znalezienie pracy.
Bardzo dobrze, że młodzi ludzie  mogą poznawać tajniki szukania pracy, często jest tak bowiem , że praca jest,  tylko większość ludzi nie bardzo wie, że można jej szukać aktywnie na wiele sposobów.Powrót do strony głównej